translate to english

Rally Brno vstoupilo do sedmé sezóny

Publikováno 06.04. 2014

*
Šampionát Rally Brno se prvním závodem sezóny VIII. Vyškov Spring rally překlopil do sedmého ročníku, který začal tradičně na vyškovském DDH, kde se jelo už po osmé. Sezóna šampionátu zde již několik let pravidelně začíná i končí a proto jezdci tuto lokalitu dobře znají.
Oproti loňskému ročníku, kdy se na části dráhy držel sníh, čekalo letos na jezdce nadprůměrné jarní počasí.

Závod byl vypsán na 8 rychlostních testů, jel se čistě na asfaltovém povrchu a rychlostní testy měly délku 3 - 5 minut.

Na startu se sešlo 30 jezdců, z toho jeden ze zahraničí (Kiehtreiber Martin - Rakousko).
*
Po raní rozpravě a úvodním hlasování o pořadí startování do závodu v 9:00 odstartoval první jezdec. Závod probíhal v příjemném tempu a hned po první rychlostní zkoušce bylo zřejmé kdo bude bojovat o bednu. Marek Střihavka se Subaru Impreza hned v úvodu ukázal, že má neuvěřitelnou formu, ale průběžně druhý Petr Pavlát (týmový kolega) mu velice zdatně sekundoval. Po ne příliš podařené první RZ se na třetí místo vyhoupl favorizovaný Jiří Veselka, ale na obě před ním jedoucí Subaru se mu nedařilo dotáhnout.

Pořadí na prvních třech místech a především výkon jezdců byl natolik vyrovnaný, že se nezměnilo až do konce závodu a Marek Střihavka tak vyhrál grandiózním stylem. Vyhrál všechny rychlostní zkoušky a naznačil kdo bude letos bojovat o stupně nejvyšší v celkovém pořadí. Druhý do cíle dorazil Petr Pavlát a třetí místo obsadil Jiří Veselka, který má letos v šampionátu hned dva rodinné příslušníky. Perfektně jedoucího Sebastiana (7. místo) a začínajícího Adriana (26. místo).
Novinkou v šampionátu Rally Brno je kategorie Historic a tak se nebojovalo jen o celkové pořadí, ale také o umístění v této kategorii a existující kategorii Junior. V kategorii Historic startovalo 6 jezdců a v kategorii Junior čtyři jezdci.
Jezdci v těchto kategoriích samozřejmě bodovali i v celkovém pořadí a v soutěži týmů a tak se někteří na stupních vítězů ukázali hned několikrát. V kategorii Historic se na prvním místě umístil favorizovaný Jiří Veselka, na druhém Čeněk Brychta a třetí místo vyjel Jindřich Hrouzek. Následovali Ondřej Makal, Michal Zatloukal a Petr Wagner.
V kategorii Junior si první místo vyjel místní jezdec Wagner Tomáš, druhý skončil Martinek Adam a třetí místo obsadil opět jezdec z Vyškova Kostiha Jiří. Čtvrté místo si vyjel Zvejška Jaroslav.
*
Závod zdárně ukončilo všech 30 jezdců a také samotný závod probíhal bez problémů. Spolu s hezkým počasím tak jezdci strávili příjemný sportovně modelářský den.

Kompletní výsledky VIII Vyškov Spring 2014
Fotogalerie - Tomáš Mikl
Fotogalerie - Honza Šmarda
Fotogalerie - Jakub Konecký
Video - Honza Šmarda
Video - Bedřich Štěpaník

Další závod šampionátu Rally Brno - VI. FlatTrack se pojede 27. 04. 2014 v Blansku. Zveme Vás tedy na tento druhý závod sezóny, který se jede na kombinovaném povrchu asfalt / šotolina.
Text: xvlastik